Новини >> Запорозька Січ в новинах >> Тризна по Запорозькій Січі
  
 

Тризна по Запорозькій Січі

 

Тризну по Запорізькій Січі справили 8.06.09 р. на острові Хортиця козаки з усієї України та їхні побратими з російських Кубані та Дону.

234 роки тому Запорізьку Січ зруйнувало 100-тисячне російське військо. Солдати оточили острів й оголосили про її ліквідацію, згідно з волею Катерини II. У той час на Хортиці було всього 3 тисячі козаків - усі вони після проведення січової ради скорилися і залишили Січ на човнах без бою.

Росіяни козацької столиці не пожаліли. "Те, що забрали січовий архів, те, що пограбували церкву - це природно: якщо щось руйнують, обов'язково щось забирають. І те, що наші клейноди і все інше потім більшою частиною зберігалося на території Росії, у Москві, Санкт-Петербурзі - це теж історична реалія", - зауважив Олександр Мірущенко, завідувач Музею історії запорозького козацтва.

Сучасні козаки пом'янули пращурів, помолилися за їхні душі й пустили на воду Дніпра хрест із вінком та свічками.

 
10.06.09 15:56 by admin

Лише зареєстровані користувачі можуть залишити коментар!


Всі розділи :: Останні новини

Остання новина:

Всеукраїнський історико-культурний фестиваль "З ВАРЯГ - У ГРЕКИ" пройде на острові Хортиця в Запоріжжі 15-16 жовтня 2011 З 15 по 16 жовтня в Кінному
Читати далі >>>


Галерея:Остання стаття:

Конотопська битва, 350-річчя якої помпезно відзначали на Сумщині, залишила в мене кілька думок. З одного боку всім відомо, що козаки розгромили Російс
Читати далі >>>

Зараз на форумі:

<Моніторинг тем>


- Susy
- Тестовий режим завершено
- Козацтво це стан душі.
- Як ви важаєте, чи необхідна россійська версія сайту?
- Помилки та некоректні фактиРекламні матеріали:Повне або часткове використання матеріалів проекту дозволяється за умов прямого та відкритого посилання.
Редактор проекту: Котик Олександр
Дизайн та розробка: Шелест Ярослав
CMS: Б. Олександр

Sich.in.ua © 2009

Душу - Богу  
 Тіло - Україні 
  А честь - нікому